BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012 skaitymo iššūkis

Skaityti negalima atidėlioti

Norėčiau prisidėti prie skaitytojų, kurie ketina sumažinti must read lentynas ir imtis ryžtingų veiksmų. Šiaip tai surašiau 14 knygų, kurias šiais metais jau tikrai tikrai norėčiau perskaityti. Kažkada sudarytame sąraše tų knygų apie keturias penkias dešimtis, tarp jų daug poezijos, graikų dramų ir Shakespear’o, atmetus tris paskutines kategorijas pasilikau prozą, su viena išmtimi ir kelias psichologines knygas profesiniam tobulėjimui.

Čia galima rasti skaitymo iššūkio taisykles: http://asskaitau.blogspot.com/2011/11/2012m-knygu-issukis.html

O čia mano knygų sąrašas šiems metams:

1. Claude M. Steiner “Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“, Vaga, 2009

2. Eric Barne “Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės”, Vaga, 2009 1. ir 2.-ą knygas pamačiau vknygyne, bet man buvo truputį per brangu, tai jau daugiau nei metus apie jas svarstau, bet iki bibliotekos taip ir nenusigaunu…

3. Gabriel Garcia Msrquez “Šimtas metų vienatvės“, Lietuvos fotomeninkų sąjunga, 1991 Pirmame kurse grupiokė pasakė, kad Marquez’as jos mėgstamiausias rašytojas, nuo tada pasižadėjau jo ką nors pasiskaityti. Jau trečius metus pažado neištesiu.

4. Anthony Burgess “M/F“, Penguin Books, 2004 Prieš kelerius metus nusipirkau šią “Prisukamo apelsino” autoriaus knygą, bandžiau skaityti, bet gal buvo per jaunas amžius, gal ne ta mėnulio fazė, bet dabar  ruošiuosi pradėti ir perskaityti.

5. Umberto Eco “Fuko švytuoklė“, Tyto alba, 2004 “Rožės vardas” labai sužavėjo, tą knygą perskaityti rengiausi kelerius metus. “Fuko švytuoklę” norėjau perskaityti dar seniau.

6. Ken Kesley, “Skrydis virš gegutės lizdo“, Trigrama, 2003 Pirmame kurse mačiau filmą, iki šios raustu iš gėdos, kad knygos neskaičiau. Perskaitysiu iki gegužės mėnesio!

7. Albert Camus, “Maištaujantis žmogus“, Kronta, 2006 Dar 11 klasėje perskaičiau beveik viską, kad Camus buvo išvesta, liko vos keli kūriniai, šis, vienas iš jų.

8. Simone De Beauboir “Visi žmonės mirtingi“, Charibdė, 1999 Nežinau kiek metų guli mano knygų lentynoje…

9. Voltaire “Zadigas, arba Likimas“, Vaga, 1981 Vis žadu žadu geriau susipažinti su Voltaire, nes kol kas labai mažai ką jo skaičiau :(

10. Dante Alighieri, “Dieviškoji komedija” (”Skaistykla”, “Rojus”), Šviesa, 2009 “Pragarą” perskaičiau, o kitų dviejų dalių kol kas dar ne

11. W. Somerset Maugham “The Razor’s Edge“, Pan Books, 1976 Prieš metus susipažinau su Maughamu, bet baigėsi žiemos atostogos

12. Virginia Woolf, “Orlandas“, Alma Littera, 2005 Dar viena knyga, kurios ekranizaciją mačiau, bet neskaičiau. O filmas puikus ir jaudinantis, beje, su mano viena mėgstamiausių aktorių Tilda Swinton.

Alternatyva:

1. Joseph Conrad “Tamsos širdis” (Dėl šios labai abejoju, nes mano biblioteka neturi, bet gal pavyks pasiskolinti iš draugų?)

2. Jean Gianet “Vagies dienoraštis“, Charibdė 1997 Man labai rekomendavo paskaityti kitą jo knygą, išverstą tik šiais metais. Bet must read yra, kad perskaitytume senas knygas. O šitą apie marginalus atrodo labai žavi, jei nepavyks įveikti iš tikrojo sąrašo.

Na ką, liko kelios savaitės, ir iššūkis prasidės.

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą